LİTYUM İYON FORKLİFTLERİN DİZEL FORKLİFTLERE GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR ?

 • Çevre Dostu

Lityum iyon forkliftler sıfır emisyon ile çevre dostudur. Dizel forkliftler ise çevreye karbon salınımı sebebiyle zarar vermektedir.

 • Kullanıcı Dostu

Lityum iyon akülü forkliftler sessiz ve titreşimsiz çalışmakta olup egzos gazı salınımı da yoktur. Dizel forkliftlerde egzos salınımı olduğundan operatör sağlığına zarar vermektedir. Dizel forkliftler gürültülü ve titreşimli çalıştığından operatör sağlığını olumsuz etkilemektedir.

 • İşletme Dostu

Dizel forkliftler egsoz gazı salımı nedeni ile kapalı alanlarda çalışmaya uygun değildir. Çünkü ; yasal düzenlemelerde de kapalı alanlarda kullanımı yasaklanmıştır. UN Lityum iyon forkliftler IP65 koruma sayesinde gerek açık gerekse de kapalı alanlarda çalışabilmektedir. Bundan ötürü ; işletmeler tek forklift ile açık ve kapalı alanlardaki operasyonlarını yürütebilmektedir. UN Lityum iyon akülü forkliftler bakım maliyetleri ; dizel forkliftlere göre %80 oranında daha düşüktür.

 • Toplam Kazanç

Yakıt maliyetleri , bakım maliyetleri göz önüne alındığında Lityum iyon forkliftler dizel forkliftlerden daha verimlidir.

Hava kirliliğinden kurtulmak , gürültü kirliliğinden kurtulmak , operatör konforunu sağlamak için lityum iyon forklift yeterlidir.

LİTYUM İYON AKÜLÜ FORKLİFTLERİN TRAKSİYONER ( SULU ) AKÜLÜ FORKLİFTLERE GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR ?

 • Servis ve Bakım Maliyelerine Son

Traksiyoner akülü forklift akülerinde belli periyodlarda servis ve bakım hizmeti gereklidir. Lityum iyon akülü forkliftlerde lityum iyon akü bakımı yoktur.

 • Saf Su Giderlerine Son

Traksiyoner akülü forkliftlerin akülerinde şarj sonrasında saf su tamamlaması gerekmektedir. Lityum iyon akülü forkliftlerde lityum akü kuru yapıda olduğundan saf su tamamlama yoktur. Bu sebeple ; lityum iyon akülerde hem zaman kaybı olmaz ve saf su maliyetleri ortadan kalkar.

 • Yedek Akülere Veda Edin

Traksiyoner akülü forklift akülerinin uzun şarj sürelerinden ötürü ; işlerinizin yarım kalmaması için yedek aküye ihtiyaç duyulmaktadır. Lityum iyon akülü forklifte geçerek ; yedek akü maliyeti , akü değişiminde harcanan zaman , iş güvenliği riskleri , akü değişiminde akü kasasında oluşacak zedelenmeler , kablo kopmaları ve bunlara bağlı maliyetlerden kurtulursunuz.

 • Hızlı Şarj

Traksiyoner akülü forkliftler kullanılan redresör modeline bağlı olarak 6-10 saat aralığında şarj olur. Lityum iyon akülü forkliftler 2 saatte şarj olur.

 • Kullanım Kolaylığı

Traksiyoner akülü forkliftlerde acil işiniz olduğu durumlarda ; akü şarjı tamamlanmadan şarjı durdurmak akü ömrünü olumsuz etkiler. Bunun sebebi akü içindeki sülfat çözme işleminin tam olarak tamamlanmamasıdır. Lityum iyon akülü forkliftlerde istediğiniz an şarjı durdurabilirsiniz. Lityum akü bu durumdan olumsuz etkilenmez.

 • Her An Hizmete Hazır

Traksiyoner akülü forkliftlerde ; akü şarjı tamamlanmadan şarjı durdurmak aküye zarar verdiğinden ötürü ara şarj yapılmaz. Lityum iyon akülü forkliftlerde istediğiniz an ara şarj yapabilrisiniz. Acil olarak forkliftinizi kullanmak istediğiniz durumlarda ; lityum iyon akülü forkliftinizin şarjı yoksa 15 dakikalık şarjla yaklaşık 45 dakika kullanım sağlayabilirsiniz.

 • Uzun Ömürlü

Traksiyoner akülü forkliftlerin akülerinin yaklaşık verimli ömrü 3-5 yıldır. Lityum iyon akülü forkliftlerde lityum aküler için öngörülen ömür 8-10 yıldır.

 • Daha Temiz Daha Sağlıklı

Traksiyoner akülü forklift aküleri şarj sırasında zararlı gazlar salmaktadır. Bu sebeple açık alanlarda akü şarj alanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Lityum iyon akülü forkliftlerde gaz salınımı yoktur. Lityum iyon akülü forklift açık alanda ve / veya kapalı alanda istediğiniz her yerde şarj edilebilmektedir.

Çevre Dostu ‘’0’’ Emisyonlu Lityum İyon Forklift’leri ile

Un Forklift Türkiye Pazarında!

İstif Material Handling Dergisi’nde çıkan haberimiz için tıklayınız ;

https://istifmaterialhandling.com/cevre-dostu-0-emisyonlu-lityum-iyon-forkliftleri-ile-un-forklift-turkiye-pazarinda/

15 yılı aşkın bir süredir dizel forkliftleri ile Türkiye’de ve dünyada kullanıcılar tarafından beğenilen Un Forklift çevre dostu NL Serisi Lityum İyon Forkliftleri kullanıcılara sunmaya başladı.

Un Forklift firması Çin’in en büyük üreticileri arasında yer almaktadır.1978 Yılından itibaren, kalite ve tasarımı ön planda tutarak yüksek verimli ve uzun ömürlü forkliftler üretmektedir.Yıllık 20.000 adedin üzerinde üretim hacmine sahip olan Un Forklift aynı zamanda bir çok global forklift firmasına da OEM olarak üretim hizmeti vermektedir.

LİTYUM İYON NL SERİSİ

Un Forklift yeni ürünü NL Serisi ile lityum iyon forklifti daha ulaşılabilir ve her koşulda kullanılabilir bir ürün olarak üretti. NL Serisi yıllarıdr üretilen ve tecrübe edilmiş dizel forklift kasası üzerine tasarlamıştır. Bu sebeple forklift kasa olarak çok sağlam olduğu gibi ; gerek açık alan gerekse de kapalı alanda çalışmaya uygundur. Dizel forklift kullanıcıları hiç yabancılık çekmeden NL Serisi forkliftleri kullanabilmektedir. Klasik elektrikli forkliftlere nazaran yerden yüksek olması sebebi ile bozuk satıhlarda da çalışma kabiliyetine sahiptir. Yüksek kaliteli Lityum İyon aküsü ve Dünya’da en çok tercih edilen İtalyan ZAPİ Kart Sistemi ile donatılmış UN NL Serisi Lityum İyon Forkliftler uzun yıllar kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

ÇEVRE DOSTU

Çevre Dostu ve Sıfır Emisyon oranına sahip lityum iyon akülü makinalar egzos gazı salınımı olmadığından daha temiz bir çalışma ortamı sunmaktadır.İçten yanmalı makinalardaki motor titreşimi bu makinalarda yoktur.Ayrıca içten yanmalı motorlu makinalara göre çok daha sessizdir.Bu sayede operatörler çok daha konforlu ve sağlıklı bir şekilde uzun saatler çalışabilmektedir.İçten yanmalı forkliftlere göre çok daha düşük enerji tüketimi maliyetleri sağlamaktadır.

HIZLI ŞARJ

Lityum iyon akülü forkliftlerin kısa sürede şarj olmaları , traksiyoner akülü forkliftlerden daha çok tercih edilme sebebidir. Bu sayede işletmeler yedek akü ihtiyacı duymamaktadır. UN NL Serisi forkliftler 2 saat gibi bir sürede % 100 şarj olabilmektedir.Ara şarj yapılması aküye zarar vermemekte olup ; acil bir iş çıktığında , lityum iyon akü boş ise 15 dk şarj ile yaklaşık 45 dk kullanım sağlanabilmektedir. Lityum iyon aküler , traksiyoner aküler gibi bakım gerektirmemektedir. Saf su maliyetleri, akü hücre arızaları gibi sorunlar bulunmamaktadır. UN NL Serisi forkliftler 2 yıl 2000 saat makina garantisi ve 5000 saat lityum iyon akü garantisi sunmaktadır.

KALİTEYİ UCUZA ALMANIN YOLU

Tüm bu özellikleri sayesinde UN NL Serisi toplam satınalma ve toplam işletme maliyetleri göz önüne alındığında ; içten yanmalı motorlu forkliftlere ve traksiyoner akülü forkliftlere göre daha düşük maliyet ve kısa amortisman süresi ile sahip olabileceğiniz forkliftlerdir.

Blog