Posted on

LİTYUM İYON FORKLİFTLERİN AVANTAJLARI

LİTYUM İYON FORKLİFTLERİN DİZEL FORKLİFTLERE GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR ?

  • Çevre Dostu

Lityum iyon forkliftler sıfır emisyon ile çevre dostudur. Dizel forkliftler ise çevreye karbon salınımı sebebiyle zarar vermektedir.

  • Kullanıcı Dostu

Lityum iyon akülü forkliftler sessiz ve titreşimsiz çalışmakta olup egzos gazı salınımı da yoktur. Dizel forkliftlerde egzos salınımı olduğundan operatör sağlığına zarar vermektedir. Dizel forkliftler gürültülü ve titreşimli çalıştığından operatör sağlığını olumsuz etkilemektedir.

  • İşletme Dostu

Dizel forkliftler egsoz gazı salımı nedeni ile kapalı alanlarda çalışmaya uygun değildir. Çünkü ; yasal düzenlemelerde de kapalı alanlarda kullanımı yasaklanmıştır. UN Lityum iyon forkliftler IP65 koruma sayesinde gerek açık gerekse de kapalı alanlarda çalışabilmektedir. Bundan ötürü ; işletmeler tek forklift ile açık ve kapalı alanlardaki operasyonlarını yürütebilmektedir. UN Lityum iyon akülü forkliftler bakım maliyetleri ; dizel forkliftlere göre %80 oranında daha düşüktür.

  • Toplam Kazanç

Yakıt maliyetleri , bakım maliyetleri göz önüne alındığında Lityum iyon forkliftler dizel forkliftlerden daha verimlidir.

Hava kirliliğinden kurtulmak , gürültü kirliliğinden kurtulmak , operatör konforunu sağlamak için lityum iyon forklift yeterlidir.